Nekategorizirano, Svijet

Kandić: Presuda Šešelju “proturječi zdravom razumu”

Presuda Šešelju teško održiva u žalbenom postupku.
Presuda Šešelju teško održiva u žalbenom postupku.

“Obrazloženje te sudske odluke zadire u neke druge presude i proturječi nekim sudski utvrđenim činjenicama… Presuda teško da se može održati, jer je navedeno toliko novih zaključaka koji su suprotstavljeni mnogih zaključcima o zločinima i u BiH i u Hrvatskoj”, rekla je Nataša Kandić za agenciju Beta.

Prema njezinoj ocjeni, neka obrazloženja oslobađajuće presude “proturječe zdravom razumu”, poput onog da je političko mišljenje govor Šešelja u Skupštini Srbije da “neće ubijati Hrvate, već da će ih spakirati na kamione pa neka oni vide što će”.

Kandić je kazala da smatra da je oslobađajuća presuda Šešelju posljedica i “blagonaklonog odnosa suca Antonettija“.

Raspravno vijeće Međunarodnog kaznenog suda oslobodilo je u četvrtak vođu srpskih radikala Vojislava Šešelja po svim točkama optužnice za ratne zločine u Hrvatskoj, Vojvodini i BiH.