Aktivizam, Nekategorizirano

Prosvjed na Trgu bana Jelačića zbog oslobađajuće presude Šešelju

Prosvjedno stajanje održat će se pod nazivom "Oslobođenje Šešelja - poraz za pravdu, sramota za sud, nepravda za žrtve".
Prosvjedno stajanje održat će se večeras u 18 sati na Trgu bana Jelačića u Zagrebu.

U povodu oslobađajuće presude Haškog suda Vojislavu Šešelju, samozvanom četničkom vojvodi, za zločine nad civilima u Hrvatskoj, BiH i Vojvodini, Patforma 112 i Centar za žene žrtve rata organiziraju večeras u 18 sati na zagrebačkom Trgu bana Jelačića, kod zdenca Manduševac, prosvjedno stajanje pod nazivom “Oslobođenje Šešelja – poraz za pravdu, sramota za sud, nepravda za žrtve”.

“Pozivamo građane i građanke da nam se pridruže u ovom prosvjednom činu solidarnosti sa svim žrtvama rata i njihovim obiteljima koje je današnja oslobađajuća presuda Šešelju duboko pogodila kao još jedan izostanak pravde i nepriznavanja njihove patnje”, stoji u pozivu organizatora prosvjednog skupa.