Nekategorizirano, Svijet

Libijska obalna straža sukobila se s krijumčarima ljudi

Glasnogovornik obalne straže Ajub Kasem rekao je da je u pucnjavi ozlijeđen njemački novinar koji je bio u plovilu obalne straže te da je do sukoba došlo kada su pripadnici obalne straže pokušali uhititi teško naoružane krijumčare nedaleko od čamca s ilegalnim migrantima. U plovilu su još bili španjolski kamerman i libijski organizator koji nisu ozlijeđeni, prenosi Hina.

– Plovilo obalne straže otkrilo je čamac s naoružanim osobama pomoću radara tijekom patrole – kazao je Kasem.

– Naoružanim muškarcima rečeno je da stanu, ali su oni odbili poslušati što znači da su najvjerojatnije krijumčari. Zapucali su na obalnu stražu, a ona je uzvratila vatru.

Po riječima glasnogovornika, četiri osumnjičena krijumčara su ubijena, dvojica su uhićena, a jedan je nestao.