Nekategorizirano, Svijet

Mladi za mlade: prvi vodič za borbu protiv ekstremizma

Slika zaslona iz 2017-03-31 10:25:36Budući da je osnaživanje mladih ključan element u borbi protiv nasilnog ekstremizma i sprečavanju marginalizacije i radikalizacije, povjerenik za međunarodnu suradnju i razvoj Neven Mimica i bivši glavni tajnik UN-a Kofi Annan predstavili su u utorak u Bruxellesu važnu inicijativu protiv nasilnog ekstremizma koju sufinancira Europska unija pod nazivom „Ekstremno zajedno”, priopćeno je iz Bruxellesa.

Inicijativa okuplja desetoricu mladih ljudi – vodećih svjetskih stručnjaka za protuterorizam u cilju borbe protiv jačanja nasilnog terorizma u njihovim lokalnim zajednicama i izvan granica zemalja i kultura te njegova sprečavanja.

Namjera je osnivanje globalnog pokreta mladih udruženih u borbi protiv nasilnog ekstremizma.

Glavni je rezultat inicijative vodič koji su izradili mladi ljudi i koji je namijenjen mladima, a koji će poslužiti za usmjeravanje inicijative „Ekstremno zajedno” u budućnosti i za poticanje drugih mladih ljudi da krenu njihovim putom, navodi Komisija.

Vodič je dostupan na ovoj poveznici.