Aktivizam, Nekategorizirano

Muzej grada Zagreba – kreativne radionice u povodu Europskog tjedna mobilnosti

U sklopu Europskog tjedna mobilnosti Muzej grada Zagreba priključuje se inicijativi Grada Zagreba „Krećite se s nama!“ („Walk with us!“) organiziranjem radionica za djecu predškolske i osnovnoškolske dobi vezane uz načine kretanja po gradu – kako je to izgledalo u prošlosti, kako izgleda danas, a kako bi to moglo izgledati u budućnosti. Posjetitelji će moći na Dan bez automobila, 22. rujna, besplatno razgledati stalni postav muzeja. Muzej grada Zagreba poziva sve građane i turiste da se taj tjedan pješke popnu na Gornji grad i prošeću do muzeja i sudjeluju u im programima.

Radionice za djecu bazirat će se na upoznavanju predmeta u stalnom postavu muzeja vezanih uz kretanje po gradu te prostore i institucije namijenjene građanima za aktivno korištenje slobodnog vremena. Tako, npr. moći će vidjeti „Kostolomec“ – primjer prvog bicikla u gradu ili park Maksimir izgrađen s namjerom kao mjesto namijenjeno za šetnju i rekreaciju građana u njihovo slobodno vrijeme.

 

Više na stranici: http://www.mgz.hr/