Nekategorizirano, Svijet

Njemački parlament legalizirao istospolne brakove

njemacka_crNjemački parlament izglasao je legalizaciju istospolnih brakova. Radi se o dosta važnoj odluci obzirom da zakon daje istospolnim parovima u Njemačkoj ista prava kao što imaju heteroseksualni. Oni će se sada moći vjenčati i zajednički usvajati djecu, prenosi Telegram.

Do ovakvog raspleta došlo je tek nekoliko dana nakon što je kancelarka Angela Merkel odustala od dugogodišnjeg suprotstavljanja slobodnom glasanju po tom pitanju. Zakon će sada ići na glasanje u Bundesrat, što se očekuje sljedeći tjedan. No, vjerojatno će i tamo proći obzirom da je Bundesrat već prije dao odobrenje o ovom pitanju.

Nakon što zakon stupi na snagu, Njemačka će ući u klub više od 20 zemalja u kojima su istospolni brakovi legalizirani. Dvije trećine građana Njemačke nedavno je izrazilo svoju otvorenost i potporu legalizaciji istospolnih zajednica i izjednačavanju njihovih prava s onima heteroseksualnih parova.