Aktivizam, Nekategorizirano

Odaberite fotografiju i donacijom pomozite obnovi Fotokluba Zagreb

Ilustracija: Davor Curić – ZG vedute, Foto klub Split / Facebook

U Galeriji fotografije Fotokluba Split, 4. srpnja otvorena je izložba članova Fotokluba Zagreb. Izložba predstavlja presjek nekih od najznačajnijih fotografskih ostvarenja članova Fotokluba Zagreb te su na izložbi uglavnom prezentirane fotografije koje su bile nagrađivane na natječajima i salonima u zemlji i inozemstvu.

Prije par mjeseci, u katastrofalnom potresu koji je pogodio Zagreb, teško je oštećen i devastiran klupski prostor u Ilici. Fotoklub Zagreb, kao i brojne druge kulturne ustanove, našao se tako u iznimno teškoj i financijski zahtjevnoj situaciji.

Kako bi pomogli kolegama i prijateljima iz Zagreba, u Fotoklubu Split su odlučili organizirati izložbu u okviru koje će posjetitelji moći donirati za obnovu prostorija kluba i Galerije koji su ozbiljno stradali u potresu te više nisu sigurni za boravak i zahtijevaju ozbiljne građevinske intervencije. Zauzvrat, donatori će dobiti neki od izloženih radova po vlastitom izboru.

Zbog velikog interesa trajanje izložbe produženo je do 27. srpnja.

Donirati se može i putem kampanje – ovdje.

https://www.facebook.com/FotoklubSplit