Nekategorizirano, Rad udruga

Pokrenut on-line tečaj za održivu prenamjenu i obnovu napuštenih ili nekorištenih javnih prostora

Tečaj obuhvaća 80 sati aktivnosti e-učenja

U okviru EU projekta „Compass – COMPetences for Agencies for Sustainable Site conversion”, Društvo za oblikovanje održivog razvoja – DOOR, u suradnji s partnerskim organizacijama iz Bugarske, Italije, Rumunjske i Njemačke, pokrenulo je novi inovativni besplatni on-line tečaj za održivu prenamjenu i obnovu napuštenih ili nekorištenih javnih prostora, u svrhu izgradnje interdisciplinarnih znanja nezaposlenih fakultetski obrazovanih stručnjaka.

Tečaj obuhvaća 80 sati aktivnosti e-učenja s početkom 24. listopada do 18. prosinca 2016., te terenskom vježbom u razdoblju od studenog 2016. do siječnja 2017.

Pedeset nezaposlenih osoba sa završenim fakultetom iz Bugarske, Italije, Hrvatske, Rumunjske i Njemačke bit će odabrano i sudjelovat će na tečaju (10 polaznika po zemlji). On-line edukacija će se održavati na engleskom jeziku, a terenska vježba na hrvatskom.

Tečaj uključuje 8 online modula koji pokrivaju područja održive prenamjene i obnove, održive arhitekture i upravljanje energijom, urbanog planiranja i participativnog planiranja, društvene održivosti, timskog rada i upravljanja, osnove pokretanja poduzeća i financiranja, osnove marketinga i internacionalizacije poslovanja,
osnove GIS mapiranja.

Terenska vježba će se održati na odabranoj lokaciji u Zagrebu.

COMPASS tečaj će pomoći ojačati znanja stručnjaka kako bi se povećala mogućnost njihovog ulaska na rastuće tržište zelenih poslova i održive obnove urbanih lokacija.

Tijekom tečaja i terenske vježbe razvit će se prijedlog za održivu prenamjenu baziran na stvarnoj lokaciji pogodnoj za prenamjenu i obnovu u Zagrebu.

Polaznici tečaja će dobiti priliku za usavršavanje u ovom području kako bi se povećale njihove mogućnosti za pružanje savjetodavnih usluga za javni, ali i privatni sektor. Primjer mogućnosti je EU program URBACT koji ima otvoren javni poziv za bazu stručnjaka na području integriranih i održivih urbanih politika u svrhu potpore lokalnim vlastima aktivno uključenim u URBACT mreže (na web stranicama možete pregledati koji gradovi iz Hrvatske su uključeni u ovu inicijativu).

Tečaj će pomoći da se uspostavi umrežavanje i suradnja polaznika iz Bugarske, Italije, Hrvatske, Rumunjske i Njemačke. Partnerske organizacije koje provode ovu edukaciju osigurat će komunikaciju prema mrežama javnih i privatnih dionika i ponuditi prostor za dijalog sa dionicima i razvoj ideje održive prenamjene i obnove.

Po završetku tečaja polaznici će dobiti certifikat o završenom tečaju i usvojenim sposobnostima i znanjima.

Više informacija potražite OVDJE.