Aktivizam, Nekategorizirano

Pokrenuta inicijativa Sloboda trećima

Foto: Sloboda trećima
Foto: Sloboda trećima

Sinoć su se na više mjesta u Zagrebu pojavili natpisi FREE HRT3, a na društvenim mrežama osvanula je inicijativa Sloboda trećima, protiv radikalnih promjena programskih shema na HRT-u.

Ispred Općinskog suda u Zagrebu, gdje danas počinje suđenje na kojem tehnički ministar kulture Zlatko Hasanbegović tuži novinara i pisca Antu Tomića, pojavili su se aktivisti s transparentima “Sloboda trećemu”, “Publika protiv cenzure” i “Prste k sebi”, piše Net.hr.

Natpis na podu ispred Ministarstva kulture FREE HRT3 i TREĆI, ispred Zagrebačkog kazališta mladih, Lisinskog i još nekih mjesta u Zagrebu pojavili su se noćas, objavila je incijativa Sloboda trećima na Facebooku.

Radi se o inicijativi protiv radikalnih promjena programskih shema Trećih programa Hrvatske radiotelevizije koja udara na vjerodostojnost i sekularnost tih programa, pišu na svojoj Facebook stranici.