Nekategorizirano, Rad udruga

Ponosni smo jer su tri mlade osobe pokrenule svoja poduzeća

U novom su projektu uključili i srednje škole
U novom su projektu uključili i srednje škole

“Burza poduzetničkih ideja” naziv je zanimljivog projekta kojega je prošle godine provodila Udruga diplomiranih studenata Fakulteta ekonomije i turizma „Dr. Mijo Mirković“ Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli, zajedno s partnerom, Udrugom za poticanje poduzetništva i zapošljavanje mladih ljudi „START-UP“ Fažana.

Riječ je o prvom većem projektu provedenom od strane Udruge mladih i Alumni FET Pula, koji je ostvario doista visoku prepoznatljivost.

– Možemo reći kako smo veoma zadovoljne rezultatima koje je polučio projekt. Osim zanimljivih i jedinstvenih ciklusa predavanja i tema, završna konferencija projekta je bila izvrsno popraćena i ostvarila više od očekivanog.

Zadovoljstvo nam je bilo vidjeti konačne rezultate polaznika projekta, kao i primiti niz raznoraznih pohvala za proveden projekt i izvrsno organiziranu konferenciju. S nekolicinom polaznika Burze poduzetničkih ideja smo i dan danas u kontaktu te imamo priliku pratiti njihov rad i razvoj u poslovnom smislu.

Po završetku projekta 3 su mlade osobe koje su bile polaznici projekta pokrenuli vlastita poduzeća i udrugu te time uplovili u svijet poduzetništva. Svi su oni naš ponos, a sa sigurnošću mogu reći da ćemo o njima imati prilike čitati u periodu koji dolazi – priča Nada Katić, potpredsjednica Udruge mladih i Alumni FET Pula.

Katić kaže da budući da je projekt ostvario izvrsne rezultate, ispunio sva očekivanja i dobio mnoštvo pohvala, nastojali su nastaviti s nekim njegovim aktivnostima.

– Upravo je u tijeku provedba projekta pod nazivom Burza poduzetničkih ideja 2016 čiji je cilj educiranje mladih ljudi u izradi poslovnih planova i natjecanje na završnoj konferenciji projekta. Novost ovog projekta je tematika završne konferencije i uključivanje srednjih škola u edukaciju o izradi poslovnih planova i poduzetništvu – najavljuje dodavši kako su tijekom provedbe uvidjeli što je mladim ljudima zanimljivo i potrebno.

– Upravo ćemo im to, apliciranjem različitih projekata na natječaje, nastojati i omogućiti. Između ostalog uvidjeli smo (temeljem provedenih anketa) koja su im predavanja i teme prijeko potrebne za ulazak u poduzetničke vode. Osim toga, provedba projekta nam je dala dodatne ideje za buduću održivost ovakvih vrsta projekata. Osim toga, upoznali smo nove partnere te se upravo nalazimo u fazi pripreme zajedničkih projekata – zaključila je Katić.

Maja Celing Celić