EHO, Nekategorizirano

Ponovno otvoren muzej Louvre u Parizu

pariz_crDva duga reda većinom sastavljena od kineskih posjetitelja mogla su se vidjeti na razini turističkog trgovačkog centra Carrousel u podzemlju, upravo ondje gdje je vojnike napao muškarac uz uzvik “Allahu Akbar”.

Trgovine u šoping centru, zatvorene od petka popodne, također su ponovno otvorene.

Osumnjičeni za napad koji je identificiran kao 29-ogodišnji Egipćanin, u petak ujutro mačetom je napao četiri vojnika, ranivši lakše jednog od njih, na ulazu u trgovački centar Carrousel du Louvre kroz koji najviše turista dolazi do muzeja Louvre. Sam napadač teško je ranjen, prenosi SEEbiz.

Identitet počinitelja napada nije službeno utvrđen, rečeno je, ali su francuski istražitelji ušli u trag 29-godišnjem egipatskom državljaninu čija fotografija u europskoj bazi viza odgovara fotografiji počinitelja napada.

Osumnjičenik za napad, kojega su sigurnosni izvori u Kairu identificirali kao Abdulaha Redu al-Hamamija, “ima prebivalište u Ujedinjenim Arapskim Emiratima”. Sletio je u Pariz 26. siječnja s važećom turističkom vizom.