Aktivizam, Nekategorizirano

"Raskid 4", prosvjedni skup protiv 4 ugovora RH sa Sv. Stolicom

Prosvjed započinje u 13 sati

Pokret za sekularnu Hrvatsku, Udruga Protagora, Udruga LiberOs, Inicijativa Nisam Vjernik, Ateisti i agnostici Hrvatske organiziraju prosvjedni skup naziva “Raskid! 4”, a protiv 4 ugovora Republike Hrvatske sa Svetom Stolicom.
Prosvjed će se održati 22. listopada, na Trgu Josipa Jurja Strossmayera u Zagrebu, s početkom u 13 sati.
Na Facebook eventu pišu.
Ako si za:
• poštivanje Ustava RH
• potpunu slobodu uvjerenja i vjeroispovijesti svih građana RH te njihovo slobodno javno očitovanje
• Ustavom propisanu odvojenost vjerskih zajednica od države i njezinih institucija
• jednakost svih građana RH pred zakonom
Ako si protiv:
• financiranja Crkve novcem svih građana
• plaćanja privilegija svećenstva s preko milijardu kuna godišnje
• nastavnog programa u kojem se djecu uči kako su za Oświęcim (Auschwitz) krivi ateisti
• diskriminacije građana na temelju svjetonazora

Dođi i zajedno s nama reci: DOSTA JE BILO! HOĆEMO RASKID!

Sve informacije vezane za ovaj događaj, uključujući i dodatne linkove na ostali sadržaj te linkove na stranice za donaciju možete saznati u OVOM glavnom postu.