Nekategorizirano, Svijet

U Albaniji otkrivena velika mreža krijumčara migranata

albanija_crOsumnjičeni za krijumčarenje ljudi su optuženi da su radili za podružnicu koja je organizirala prolazak migranata s Bliskog istoka i sjeverne Afrike prema Austriji i Njemačkoj, precizira se u priopćenju.

Istraga je pokazala da je ta mreža bila dobro organizirana i preko Grčke, Albanije, Kosova, Srbije i Mađarske vodila migrante u Austrijiu i Njemačku, rekao je glasnogovornik albanskog tužiteljstva Albi Serani, prenosi SEEbiz.

Krijumčari su tražili od 900 do 1250 eura po osobi za prebacivanje do destinacije u zapadnoj Europi, dodao je isti izvor.

Još četiri osobe osumnjičene da pripadaju toj mreži albanskih krijumčara, uhićene su u utorak u Calaisu, na sjeveru Francuske, objavili su tamošnji izvori.

Balkanska ruta, kojom su tijekom 2015. i početkom 2016. prošle stotine tisuća migranata s Bliskog istoka, Azije i Afrike prema sjeveru Europe, zatvorena je u ožujku 2016.

Migranti međutim i dalje pokušavaju do željenih destinacija stići preko Balkana, često uz pomoć krijumčara.