EHO, Nekategorizirano

U Čakovcu predstavljen EU projekt “From zero to STEM hero”

Na slici: Viktor Lazar, predsjednik udruge Međimurski informatički klub

Kako bi se djecu od najranije dobi potaknulo da istražuju, promišljaju i povezuju te stvaraju pozitivno mišljenje o prirodnim znanostima, informatici, inženjerstvu i matematici, Međimurski informatički klub započeo je s provedbom novog projekta „From zero to STEM hero“ za koji im je dodijeljeno gotovo 3 milijuna kuna bespovratnih sredstava iz Europskog socijalnog fonda, a kojim će ojačanja kapacitete organizacija civilnog društva i institucija za aktivno uključivanje djece, mladih i građana u popularizaciju STEM-a.

Organizacije i institucije s kojima će surađivati su Mladi informatički stručnjaci (Udruga MIS), III. Osnovna škola Čakovec, Dječji vrtić Cvrčak Čakovec, Dječji vrtić Cipelica Čakovec, Fakultet organizacije i informatike Varaždin i Razvojna agencija Grada Čakovca, ali i Tehnološko-inovacijski centar Međimurje i Metalska jezgra Čakovec koje podupiru projekte Udruge MIS i MIK.

 

Više informacija na stranici Međimurske županije https://bit.ly/326QW6F