EHO, Nekategorizirano

U Osnovnoj školi Čavle predstavljena tri STEM projekta

Danas je u osnovnoj školi Čavle, Područna škola Grobnik održan Multidisciplinarni dan Sigurna djeca koji je osnovnoškolcima ponudio mnogobrojne zanimljive sadržaje koji su pripremljeni zahvaljujući odličnoj suradnji i aktivnom sudioništvu vanjskih suradnika i udruga koje provode europske projekte popularizacije STEM, sufinanciranih iz Europskog socijalnog fonda, kojima značajno unaprijeđuju kurikulum osnovnoškolskog obrazovanja.

Događanje na kojem su projektne aktivnosti predstavile udruge koje provode STEM projekte – FabLab, Institut za popularizaciju znanosti i Institut poduzetničkog obrazovanja i inovacija, posjetili su i Maja Mustač, pomoćnica za postupke pripreme i odabira operacija i Mario Beko, pomoćnik za pripremu i provedbu sustavnih programa, kao predstavnici Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva, Posredničkog tijela razine 2, zaduženog za praćenje provedbe projekata sufinanciranih iz Europskog socijalnog fonda.

Institut za popularizaciju znanosti za učenike četvrtog razreda održao je STEM radionicu i predstavio projekt STEM EDUKATORI koji će provedbom projekta isporučiti 20 osposobljenih popularizatora znanosti iz STEM područja te osmisliti edukativne izloške i događanja.

Institut poduzetničkog obrazovanja i inovacija predstavio je projekt BIOPLAnet za učenike sedmih razreda s naglaskom na predstavljanje STEM područja kroz alate za kreiranje inovacija za doprinos zaštiti okoliša.

FabLab, udruga za promicanje digitalne fabrikacije, učenicima petih razreda predstavila je projekt STEMerica i svoj eksponat – mobilni planetarij, nabavljen je u sklopu projekta STEMerica, pomoću kojih djeca sudjeluje u maštovitim 360° projekcija.

Predstavljeni projekti ugovoreni su za sufinanciranje iz Europskog socijalnog fonda na pozivu “Jačanje kapaciteta organizacija civilnoga društva za popularizaciju STEM-a”.