EHO, Nekategorizirano

Vandali u Novom Sadu uništili izložbu o Vukovaru

Izlozi se nalaze u jednom pasažu u glavnoj pješačkoj, Zmaj Jovinoj ulici, u strogom centru Novog Sada
Izlozi se nalaze u jednom pasažu u glavnoj pješačkoj, Zmaj Jovinoj ulici, u strogom centru Novog Sada

Fotografije su postavljene povodom 25. godišnjice ratnog razaranja Vukovara. Na razbijenim izlozima je napisano: “A ubijanje Srba, stoko”. Izlozi se nalaze u jednom pasažu u glavnoj pješačkoj, Zmaj Jovinoj ulici, u strogom centru Novog Sada.

Izložbu “Vukovar ubijanje jednog grada” organizirali su Art klinika iz Novog Sada i Žene u crnom iz Beograda. Autor fotografija je Srđan Veljović, prenosi SEEbiz.

– Izložba koja će trajati mjesec dana, iznosi ono što većina ljudi u ovoj zemlji nije željela niti želi znati – zločine u Vukovaru. Izložba je i čin suosjećanja, solidarnosti i odgovornosti prema žrtvama zločina u Vukovaru, stoji u opisu izložbe.

Izložba je otvorena 18. studenoga i trebala je trajati mjesec dana.

Autor Srđan Veljović na otvorenju je izložbe rekao kako mu je namjera da kroz fotografije opomene na uništavanje Vukovara, kako se budućim generacijama više nikada ne bi dogodilo takve strahote.