Nekategorizirano, Svijet

Više od 200 poginulih u potresu u pograničnom području između Iraka i Irana

irak_crPotres magnitude 7.3 stupnjeva imao je epicentar na iračkoj strani granice u provinciji Kermanshah u Kurdistanu, no najgore je prošao iranski grad Sarpol-e Zahab, koji se nalazi 15-ak kilometara od granice, u kojemu je život izgubilo više od 60 stanovnika, prenosi Hina.

Strahuje se kako broj žrtava nije konačan jer su spasilačke ekipe još uvijek na terenu.

– Još uvijek ima ljudi ispod ruševinama. Nadamo se kako broj žrtava neće mnogo rasti, ali zasigurno hoće – objavile su iranske spasilačke službe.

– S obzirom da je do potresa došlo tijekom noći, helikopterima je otežano letenje, a neke su ceste potpuno uništene… Strahujemo zbog situacije u udaljenim selima – kazao je iranski ministar unutarnjih poslova Abdolreza Rahmani Fazli.