Aktivizam, Nekategorizirano

Zagreb: Sklonište za nezbrinute životinje poziva građane da stare deke daruju psima

Zima topla svima - vizualSklonište za nezbrinute životinje Grada Zagreba pozvalo je u utorak građane da se pridruže njihovoj akciji “Zima topla svima” te da stare deke i ručnike daruju psima u Dumovcu.

“Prve pahulje snijega u Sklonište za nezbrinute životinje Grada Zagreba donijele su akciju ‘Zima topla svima’. Tom se tradicionalnom akcijom građane poziva da stare deke i ručnike daruju psima u Dumovcu”, priopćilo je Sklonište.

Građani deke mogu donijeti u Sklonište u Dumovcu (Franjčevićeva 43, Sesvetski Kraljevec) ili Životinjski kutak (Vlaška 105, Zagreb). Prigoda je to, kažu, i da građani upoznaju pse koji željno čekaju novi dom.

Kako bi psima, a posebno štencima idućih mjeseci bilo što toplije, Sklonište upravo dorađuje njihove nastambe. U dio nastambi je postavljena slama, a u prostore za najmlađe pse stavljaju se grijači i ploče od leksana.