Aktivizam, Nekategorizirano

Zagrepčani u znak pijeteta zapljeskali tragično preminuloj djevojčici

Zagrepčani su u 20 sati izašli na svoje prozore i balkone i zapljeskali u znak pijeteta tragično preminuloj 15-godišnjoj djevojčici stradaloj u potresu koji je prije dva dana pogodio Zagreb i okolicu.

 

Unatoč liječničkim naporima i pruženoj intenzivnoj skrbi, u  ponedjeljak je u Dječjoj bolnici u Klaićevoj život izgubila 15-godišnja djevojčica teško stradala u potresima koji su u nedjelju ujutro pogodili Zagreb.
Ozljede su bile preteške za djevojčicu koja je stradala u Đorđićevoj ulici koja je pretrpjela najveće štete u centru grada.

Zagrepčani ostavljaju upaljene lampaše na ulazu u zgradu u kojoj je živjela, a na Facebooku brojni građani izražavaju sućut njezinoj obitelji.

Potaknuti pozivom na društvenim mrežama Zagrepčani su u 20 sati izašli na svoje prozore i balkone te zapljeskali u znak pijeteta tragično stradaloj tinejdžerici.