EHO, Nekategorizirano

Završio je projekt ”Od životnog iskustva do kreativne uloge u životu”

Danas je u Zagrebu održana završna konferencija projekta ”Od životnog iskustva do kreativne uloge u životu” Kazališta Ulysses, koji je ugovoren za sufinanciranje iz Europskog socijalnog fonda u sklopu poziva Umjetnost i kultura online.

Projekt u desetomjesečnom trajanju, od svibnja 2022. do travnja 2023., uključio je 98 osoba starijih od 54 godine na online kazališne radionice uz mentorstvo glumca Zijaha Sokolovića na kojima su sudionici analizirali vlastite životne situacije i ponovo ih odigrali. Sudionici su se upoznali s alatima distanciranog i izvanjskog pogleda na vlastiti život te stekli vještine relativiziranja i demistifikacije izazovnih okolnosti i situacija iz vlastitog života.

U sklopu projekta održano je 25 radionica, a sve radionice održane su online što je omogućilo sudjelovanju osobama slabije pokretljivosti te iz raznih dijelova države.