Aktivizam, Nekategorizirano

28 radijskih spotova o (ne)jednakosti

Forum okuplja 14  organizacija
Forum okuplja 14 organizacija

Otvorena platforma Forum za jednakost izradila je 28 jednominutnih spotova o (ne)jednakosti. Spotove je za Forum producirala udruga Radio mreža, a objavljuju se na suradnim lokalnim radio stanicama.

Obrađene teme uključuju: prikaz rezultata ankete o nejednakosti, besplatna pravna pomoć, integracija migranata, socijalno poduzetništvo mladih, prava starijih osoba, nasilje nad ženama, volontiranje mladih, energetsko siromaštvo, itd.

Radio spotovi mogu se poslušati na Facebook stranici Foruma za jednakost.

Forum za jednakost je otvorena platforma organizacija koje javno djeluju da bi doprinijele ostvarenju jednakosti svih građanki i građana Republike Hrvatske.

Organizacije članice Foruma su: Agencija lokalne demokracije Sisak; Centar za civilne inicijative ; Centar za mir, nenasilje i ljudska prava Osijek; Centar za mir, pravne savjete i psihosocijalnu pomoć – Vukovar; CESI – Centar za edukaciju, savjetovanje i istraživanje; DOOR (Društvo za oblikovanje održivog razvoja); Društvo distrofičara Istre; HOMO udruga za zaštitu ljudskih prava i građanskih sloboda; Hrvatska mreža protiv siromaštva; Hrvatski pravni centar; Institut za društvena istraživanja u Zagrebu; Lezbijska organizacija Rijeka “LORI”; Savez samostalnih sindikata Hrvatske i Udruga za promicanje inkluzije.

Vizija Foruma je društvo zasnovano na jednakosti kao temeljnoj vrijednosti ustavnog poretka Republike Hrvatske.

Ciljevi Foruma su doprinijeti integriranju vrijednosti jednakosti u javne politike RH, poticati aktivno građanstvo i participaciju građana u javnim politikama te doprinijeti podizanju političke odgovornosti i transparentnosti tijela javne vlasti.