Aktivizam, Nekategorizirano

Bečko gradsko poduzeće za zbrinjavanje otpada (MA 48) je povodom božićnih blagdana pripremilo korisne savjete kako spriječiti stvaranje otpada

Očuvanje okoliša u austrijskoj je metropoli važna tema čak i u vrijeme božićnih blagdana. Naime, u tom se razdoblju količina otpada u glavnom gradu Austrije poveća za oko deset posto. Stoga je bečko gradsko poduzeće za zbrinjavanje otpada (MA 48), koje se, između ostaloga, bavi i edukacijom građana, povodom blagdana pripremilo nekoliko korisnih savjeta kako spriječiti stvaranje otpada, prenosi ekovjesnik.hr

Alternativa papiru za zamatanje darova
Umjesto ukrasnog papira, koji najčešće završi u smeću nakon što se dar odmota, možete upotrijebiti ekološki prihvatljive i višekratno iskoristive platnene vrećice koje su uostalom puno ljepše od plastificiranog šarenog papira. Još prošle godine izvijestili smo o „bečkim poklon vrećicama“ ili „Wiener Geschenksack“ koje su u tri veličine dostupne u buvljaku Tandler. Za razliku od ukrasnog papira za zamatanje darova ove se vrećice zahvaljujući svom neutralnom izgledu mogu koristiti nebrojeno puta tijekom cijele godine čime doprinose značajnom smanjenju nepotrebnog otpada koji se obično nakupi u vrijeme Božića. Osim toga, u izradi ovih vrećica sudjelovale su i osobe s invaliditetom, što pokazuje da je visoka ekološka osviještenost u gradu Beču također izvrsno povezana s njegovim socijalnim angažmanom. Darove također možete zamotati u stari novinski papir ili papir od časopisa, a možete i samostalno izraditi omote za darove koristeći materijale koje imate kod kuće.

Cjelokupan tekst pročitajte na stranici ekovjesnik.hr