Aktivizam, Nekategorizirano

Bira se Europsko stablo godine – podržite ‘Najstariju Medulinku’!

Stablo ladonje u centru Medulina, na medulinskoj placi (trgu) nakon osvajanja titule Hrvatskog stabla 2020. godine, predstavlja Republiku Hrvatsku u međunarodnom natjecanju Europsko stablo 2021. godine. Natjecanje traje do 28. veljače, a u konkurenciji je 14 stabala iz cijele Europe.

Cilj je međunarodnog natjecanja za Europsko stablo godine istaknuti značenje starih stabala u prirodnoj i kulturnoj baštini, posebno tragajući za stablima ukorijenjenim u život zajednice, koja svojom pričom svjedoče o prošlosti i povezanosti s ljudima.

Sve aktivnosti za i sa „Najstarijom Medulinkom“ mogu se pratiti putem Facebook grupe „NAJSTARIJA MEDULINKA predstavlja RH u natjecanju za EUROPSKO STABLO 2021.!“ – https://www.facebook.com/groups/377787849910176.