Aktualno, Nekategorizirano

U Beton kinu o predsjedavanju EU i prilikama za financiranje

predsjedavanje_fotoDo petka, 12. travnja, otvorene su prijave za tribinu i radionicu na kojima će se aktualizirati tema predsjedanja Hrvatske Europskom unijom te predstaviti prilike za financiranje projekata vezano za teme u kulturi i aktivno europsko građanstvo. Događanje će se održati u ponedjeljak, 15. travnja, od 10 do 15 sati u Beton kinu splitskog Doma mladih, a prijavnica i detaljan program dostupni su na crosol.hr.

– U programu pod nazivom “Predsjedanje RH Europskom unijom 2020. – što predsjedanje donosi građanima Hrvatske?” sudjelovat će gošće iz Ministarstva vanjskih i europskih poslova, Ministarstva kulture te Ureda za udruge Vlade RH, a cilj je zainteresirati građane za temu predsjedavanja te ih informirati o prilikama za financiranje projekata za organizacije civilnog društva i jedinice lokalne i područne samouprave kroz programe “Kreativna Europa” i “Europa za građane” – objašnjava Branka Juran, koordinatorica organizacije CROSOL koja događanje u Splitu organizira uz podršku Info zone.