Aktualno, Nekategorizirano

Akademija „Josip Reihl-Kir“ u spomen 25. godišnjice smrti, 1. srpnja, Osijek

Josip Reihl-Kir, mirotvorac na nišanu
Josip Reihl-Kir, mirotvorac na nišanu

U znak sjećanja na Josipa Reihl-Kira, načelnika osječke policije koji je u ljeto 1991. ubijen zbog svojih mirovnih napora, Centar za mirovne studije u suradnji s Gradom Osijekom organizira Akademiju „Josip Reihl-Kir“ u spomen 25. godišnjice smrti u petak, 1. srpnja 2016. od 18 do 21 sat u Muzeju Slavonije (Trg Sv. Trojstva 6, Osijek).

Kako u jeku militarizacije društva sjećanje na ovoga mirotvorca ne bi ostalo zaboravljeno, iznimno se važno sjećati Josipa Reihl-Kira koji je nenasiljem želio stati na kraj počecima ratnih zbivanja u Hrvatskoj.

To je posebno važno činiti u trenucima kada se sve manje sjećamo onih koji su vjerovali u moć dijaloga.

Danas, kada sve češće slušamo nacionalističke i militarističke parole, potrebno je pokazati da postoje alternative ratu i da se sjećanjem na mirotvorce poput Reihl-Kira gradi drugačije društvo – društvo nenasilja, mira i različitosti. Stoga, pozivamo Vas da sudjelujete u obilježavanju sjećanja na Reihl-Kira, mirotvorca na nišanu, poručuju u Centru za mirovne studije.

Program Akademije „Josip Reihl-Kir“ u spomen 25. godišnjice smrti pogledajte OVDJE.

Program je nastao uz finacijsku podršku Europske unije, u okviru IPA projekta „Geometar jednakosti“.