Aktualno, Nekategorizirano

U Klubu Zona o studiranju na britanskim sveučilištima

studiranje_foto_01Prezentacija studiranja na britanskim sveučilištima održat će se u srijedu, 12. prosinca, u 19:30 u Klubu Zona. Organizacija UniWorld, uz gostovanje britanskih studenata, zainteresiranima će prenijeti studentska iskustva o nastavi i životu u Velikoj Britaniji te mogućnostima financiranja i zapošljavanja.

– Kroz kratak video dvoje studenata ispričat će svoja britanska studentska iskustva, za razgovor će na raspolaganju biti bivša britanska studentica koja je završila preddiplomski studij Psihologije i kriminologije, a putem Skype veze javit će se student koji studira Filmsku produkciju u Engleskoj i trenutno je na razmjeni u Los Angelesu. Važno je napomenuti da strani studenti koji upisuju studij u rujnu 2019. imaju pravo na upisne kriterije i studentski zajam za školarine do kraja svog studiranja, kao i domaći studenti. Također, nedavno je potvrđeno da studenti po završetku studija na britanskom sveučilištu imaju pravo ostati živjeti i raditi u Velikoj Britaniji, a od srpnja ove godine, naši se studenti više ne trebaju ni prijavljivati za radnu dozvolu – objašnjava Tina Alujević iz UniWorlda, napominjući da će prezentacija studiranja na britanskim sveučilištima biti prilika i da se posebno predstavi Swansea University koje se svrstava među 20 najboljih britanskih sveučilišta za studije sestrinstva, sporta, prava, kriminologije, računalstva, politike, medija i filma, sa visokom stopom zapošljavanja.