Aktivizam, Nekategorizirano

Via Adriatica Trail: Predstavljanje jedinstvene pješačke staze u Klubu Zona

adriatica_fotoPredstavljanje jedinstvene turističko-planinarske pješačke staze Via Adriatica Trail održat će se u subotu, 16. ožujka, u 19 sati u Klubu Zona. Predstavljanje će pratiti video uradci nastali za vrijeme pripreme staze te brojne fotografije najatraktivnijih planinskih masiva, vrhova i predjela.

– Via Adriatica Trail proteže se u duljini od oko 1100 kilometara – od poluotoka Kamenjak na jugu Istre preko Učke, Gorskog kotara, Velebita, Dinare i dalmatinskih priobalnih planina, Srđa do poluotoka Prevlake kod Konavala. Može se prelaziti u etapama ili se jednostavno upustiti u pustolovinu dugog putovanja. Trasa je kombinacija već postojećih označenih i neoznačenih staza, puteva, makadama i šumskih cesta koje, što je moguće više i češće, idu planinskim predjelima s pogledom na more i otoke – objašnjava Srećko Vukov, začetnik ove ideje koju je realizirao s ekipom iz Pustolovno ekološke udruge AktivNatura, udruge dobro poznate u planinarskim krugovima, ali i uz pomoć drugih planinarskih društava iz cijele Hrvatske, pripadnika HGSS-a, i drugih ljubitelja hrvatskih prirodnih ljepota.