Aktivizam, Nekategorizirano

Građanski inkubator: Nenasilna komunikacija

inkubator2_fotoU Klubu Zona nastavlja se realizacija Građanskog inkubatora – ciklusa edukacija o aktivnom građanstvu, nenasilnoj komunikaciji, diskriminaciji i korupciji. Tema iduće radionice, koja će se održati u petak, 1. ožujka, u 16 sati bit će Nenasilna komunikacija. Sudjelovanje je besplatno, a rezervacija mjesta moguća je putem prijavnice dostupne na klubzona.net.

– Sudionici će i u narednim četverosatnim radionicama teme obrađivati kroz grupni i individualni rad, kroz rasprave, igranje uloga i slične metode koje će im koristan sadržaj učiniti dodatno zanimljivim. Prvog petka u ožujku sudionici radionice učit će o važnosti komunikacije, kritičkom razmišljanju i uspješnoj komunikaciji. Dva tjedna kasnije razgovarat će o diskriminaciji – osvještavat će vlastite stereotipe i predrasude te razliku percepcije i interpretacije. Posljednjeg petka u ožujku tema radionice bit će korupcija pa će naučiti prepoznati korupciju, zašto je loša i kako se suzbija – objašnjava Petar Kelvišer iz udruge Ruke za bolju Makarsku, iskusni voditelj ovakvih radionica.