Aktualno, Nekategorizirano

Quiz, drugs and r’n’r u Klubu Zona

kviz_fotoU Mjesecu borbe protiv ovisnosti Liga za prevenciju ovisnosti priprema prigodan nagradni kviz znanja – Quiz, drugs and r’n’r. Koliko srednjoškolci znaju o psihoaktivnim sredstvima i rocku četveročlane ekipe mogu pokazati u srijedu, 5. prosinca, od 19:30 u Klubu Zona. Dovoljno je da voditelj ekipe rezervira mjesto na klubzona.net.

– Ovom aktivnošću cilj nam je potaknuti mlade da povećaju razinu svoje informiranosti o štetnim posljedicama korištenja psihoaktivnih sredstava ovisnosti s ciljem prevencije korištenja istih. Također, želimo mlade pozvati da se priključe našem volonterskom timu koji čine srednjoškolci iz brojnih splitskih škola i informirati ih o ostalim aktivnostima Lige kao što je savjetovalište, koje je namijenjeno svim mladima koji imaju neki problem za koji trebaju stručan savjet i podršku, ne samo u području ovisnosti i rizičnog ponašanja – objašnjava Josipa Ursić iz Lige za prevenciju ovisnosti, napominjući da aktivnost realiziraju u sklopu projekta “EMA – edukacija mladih edukatora” koji provode od 2008. godine.