Aktivizam, Nekategorizirano

Cruising sa Srđanom Sandićem: Ana Marija Grbić

ana-marija-grbic-pjesnikinjaU ožujku u MaMu dovodimo superzanimljivu beogradsku pjesnikinju Ana Mariju Grbić. Razgovarat ćemo o njezinim zbirkama pjesama, pjesničkoj grupi ARGH!, monografiji “Idoli i poslednji dani”, kao i o hobijima te novim (poetskim) planovima.

Tribina će se održati u petak, 15.03.2019, 19:00h @ MaMa

Ana Marija Grbić rođena je 1987. godine u Beogradu. Završila je studij komparativne književnosti i trenutno je na doktorskom studiju iz književnosti. Jedna je od idejnih tvoraca organizacije ARGH! koja već šest godina svakog mjeseca u Beogradu okuplja pjesnike iz Srbije na večerima poezije. Dobitnica je nagrade Filološkog fakulteta u Beogradu za dramski doprinos 2006. godine. Pored pisanja bavi se i crtanjem tako da je 2011. godine imala svoju prvu izložbu poetskog stripa “Ovde se nešto desilo”. Godine 2012. objavljena joj je prva zbirka pjesama u ediciji Prvenac “Da, ali nemoj se plašiti”. Krajem 2014. godine iz tiska izlazi njezina druga zbirka pjesama u izdavačkoj kući LOM, “Venerini i ostali bregovi”, koja ulazi u najuži izbor za nagradu Biljana Jovanović. Poezija joj je prevođena na poljski, engleski, slovenski i ruski i objavljivana je u mnogim časopisima i zbornicima u Srbiji i regiji. Sudjelovala je na snimanju nekoliko filmova i radio drama.