Aktualno, Nekategorizirano

Edukator ID razvoj karijere – kako ostvariti svoj potencijal

Edukator ID razvoj karijere edukativne su radionice koje pomažu mladima u otkrivanju sposobnosti, talenata, interesa i drugih osobna kako bi upoznali i ostvarili svoj puni potencijal osobno ili profesionalno kroz planiranje obrazovanja i razvoj karijere.

Zašto je važno upoznati svoj potencijal? Zato što čovjek može ostvariti svoj potencijal tek kada ga upozna. Da bi čovjek izgradio kuću, prvo treba vidjeti koje resurse ima na raspolaganju, a današnji čovjek odabire put obrazovanja te počinje graditi život i karijeru, a da zapravo ni ne poznaje tko je u svojoj biti. Istraživanja su pokazala da samo 10% ljudi uživa u svom poslu i koristi svoje najveće snage i talente, oko 50% ljudi prihvaća posao kao nešto što se mora, a preko 40% njih ne podnosi svoj posao! Odabir profesionalnog smjera u skladu s vlastitim osobinama, preferencijama, sposobnostima i motivatorima važan je faktor u građenju ispunjavajućeg i sretnog života. Stoga kroz program ove radionice pomažemo mladima da upoznaju sastavnice svog osobnog potencijala kako bi u skladu s time mogli graditi svoj put obrazovanja i karijere.

Poznavanje sebe jedini je način da osoba živi svoju autentičnost, a za autentične osobe nema konkurencije. Osim razvoja karijere, radionica omogućuje mladima da rade na prihvaćanju sebe, svoje autentičnosti, građenju zdravog samopouzdanja, izgradnje kvalitetnih odnosa, a da pri tom ne gube iz vida tko su. Pomaže da vide svoj potencijal i da naučite kako upravljati sobom kako bi dali najbolje od sebe sebi i drugima.

Prijavi se preko linka:
https://forms.gle/ZrHLkXFn7fb5f2yi8
Rok za prijavu je 9.7. u podne.

Projekt Centar za mlade grada Zagreba provodi Udruga ZAMISLI s 30 partnera, a Put do uspjeha je jedan od njih. Projekt sufinancira Europska unije iz Europskog socijalnog fonda.