Aktivizam, Nekategorizirano

F12 platforma poziva na obilježavanje Svjetskog dana community arta u Hrvatskoj

49787307_591875514606987_6783429750544138240_nF12 platforma, prva nezavisna Karlovačka platforma za promociju i razmjenu umjetnosti, poziva sve umjetnike, autore, zavisne i nezavisne kreativce koji rade i djeluju na području Hrvatske da se uključe u drugo obilježavanje Svjetskog dana community arta u Hrvatskoj, 17.2.2019. godine.

Obilježavanjem Svjetskog dana community arta u Hrvatskoj, F12 platforma želi potaknuti širenje ideje o umjetnosti kao alatu za društveni razvoj i na jedan dan u godini postaviti besplatne oblike umjetnosti u javne prostore dostupne publici.

Prethodne je godine akcija okupila 23 autora koji su izložili oko 60 autorskih radova u Karlovcu, Zagrebu, Kutini, Varaždinu, Opuzenu, Visu, Zadru, Rijeci i Puli.

Više o prvom događaju možete popratiti na sljedećem linku:
https://www.facebook.com/events/1533455853404505/

Ideja je da 17.2.2019. godine svatko tko želi sudjelovati u akciji, uzme neki svoj autorski rad ili djelo (likovni radovi, fotografije, digitalni kolaži, skulpture, ručni radovi, literarni radovi, poezija, itd) i postavi ga negdje na lokaciji po izboru u svome gradu ili mjestu gdje se trenutno nalazi. Na radu je potrebno naznačiti da je namjenjen za udomljavanje, dovoljno je na rad staviti natpis na papiru s tekstom „UDOMI ME“. Uz rad se može postaviti osobni kontakt, informacija, link od portfolia, facebook stranice i slično.

Nakon postavljanja, rad se fotografira te se fotografije izloženih radova individualno postavljaju u event F12: “ART na cestu” vol.2 (https://www.facebook.com/events/2480960915252959/) gdje publika može popratiti lokacije i ciljano sudjelovati u akciji.

Sudjelovati može bilo tko, bez obzira na akademsko obrazovanje, umjetnički status, lokaciju, vrijeme postavljanja, itd. Nije potrebno na bilo kakav način prijaviti sudjelovanje u akciji, svi zainteresirani autori su slobodni objaviti fotografije svoje intervencije i označiti lokaciju na kojoj je postavljena.

Cjelokupna akcija provodi se bez sponzora, donatora i financijske podrške, odnosno, radi kroz „pogon na dobru volju“.
Više o radu i djelovanju F12 platforme možete pratiti na sljedećim društvenim mrežama:
Facebook:

https://www.facebook.com/f12platforma/
Instagram:

https://www.instagram.com/f12platforma/