Aktualno, Nekategorizirano

F12 platforma poziva umjetnike na 4. obilježavanje Svjetskog dana community arta

F12 platforma, prva nezavisna Karlovačka platforma za promociju i razmjenu umjetnosti, ponovno poziva sve zainteresirane umjetnike, autore, zavisne i nezavisne kreativce koji rade i djeluju na području Hrvatske da se uključe u četvrto obilježavanje Svjetskog dana community arta (odnosno, umjetnosti zajednice) u Hrvatskoj, 17.2.2021. godine.

Obilježavanjem Svjetskog dana umjetnosti zajednice u Hrvatskoj, F12 platforma želi potaknuti širenje ideje o umjetnosti kao alatu za društveni razvoj i na jedan dan u godini postaviti besplatne oblike umjetnosti u javne prostore dostupne publici.

Kako je akcija izgledala proteklih godina pogledajte u raspravama facebook događanja na sljedećim poveznicama:

2018. godina:
https://www.facebook.com/events/1533455853404505/

2019. godina:
https://www.facebook.com/events/2480960915252959/permalink/2534145689934481/

2020. godina:
https://www.facebook.com/events/594526504711543/?active_tab=discussion

Ideja je da 17.2.2021. godine svatko tko želi sudjelovati u akciji, uzme neki svoj autorski rad ili djelo (likovni radovi, fotografije, digitalni kolaži, skulpture, ručni radovi, literarni radovi, poezija, itd) i postavi ga negdje na lokaciji po izboru u svome gradu ili mjestu gdje se trenutno nalazi. Na radu je potrebno naznačiti da je namjenjen za udomljavanje, dovoljno je na rad staviti natpis na papiru s tekstom „UDOMI ME“. Uz rad se može postaviti osobni kontakt, informacija, link od portfolia, facebook stranice i slično.

Nakon postavljanja, rad se fotografira te se fotografije izloženih radova individualno postavljaju u event gdje publika može popratiti lokacije i ciljano sudjelovati u akciji.

Sudjelovati može bilo tko, bez obzira na akademsko obrazovanje, umjetnički status, lokaciju, vrijeme postavljanja, itd.

Nije potrebno na bilo kakav način prijaviti sudjelovanje u akciji, svi zainteresirani autori su slobodni objaviti fotografije svoje intervencije i označiti lokaciju na kojoj je postavljena.

Cjelokupna akcija provodi se bez sponzora, donatora i financijske podrške, odnosno, radi kroz „pogon na dobru volju“.

https://www.facebook.com/events/520153642295103/