Aktualno, Nekategorizirano

F12 platforma: Free Art Display, Lovinac, 10. 07. 2018.

36559805_1798212173591957_244577840383655936_nF12 platforma nezavisna je Karlovačka platforma za promociju i razmjenu umjetnosti s ciljem širenja ideje o Community artu i dovođenju kreativnih praksi u javne prostore.

U sklopu projekta „F12: Free art display“, F12 platforma donosi nove aktivnosti u obliku besplatnih izložbenih postava u Dugoj Resi, Lovincu, Karlovcu i Zagrebu.

Prvi izložbeni postav bio je uspješno realiziran u 29.06. u Amfiteatru u Dugoj Resi, gdje je postavljeno, a zatim udomljeno 50 autorskih radova.

Drugi izložbeni postav bit će realiziran u Lovincu, 10.07.2018. uz popratnu diskurzivnu raspravu o Community artu u kojoj može sudjelovati bilo tko, bez obzira na dob, obrazovanje, umjetnički status i slično.

Svaki izložbeni postav sastoji se od 50 autorskih radova, doniranih od strane 37 autora sa područja Hrvatske, Srbije, Slovenije te Bosne i Hercegovine:

Nikolina Žabčić, RUPEONE, Daša Gajić, Roberto Vodanović Čopor, Alen Klimenta, Koraljko Greben, Dalibor Kušenić, Lana Skindread, Katharina Sertić, Jasenka Hoffman, Jasmina Jakopanec, Tanja Blašković, Zoran Šajatović, Nada Matić, Anita Kos, Nikola Grabovac, Antonija Poljan, Lucija Krašić, Anna Maria Previšić, Luka Tomić, Mračnjaštvo, Ana Salopek, Nataša Kupljenik, Sindy Čolić, Aurora Mihatov, Damjan Brozić, Nastja Kljaić, Tally Rayne Adams, Grebo Gray, Josipa Novaković, Marija Zmaya Gray, Mario Šimić, Sanja Siročić, Petra Brnardić, Valentina Stanić, Alenka Mance i Marina Đira.

Svi radovi unutar postava namjenjeni su za udomljavanje publici i slučajnim prolaznicima.
Facebook event za Lovinac: https://www.facebook.com/events/2094083280912921/

Za više informacija, pratite našu Facebook stranicu: www.facebook.com/f12platforma

Projekt „F12: Free art display“ provodi se kroz platformu Clubture u partnerstvu s KA-MATRIX (Karlovac), UKE (Lovinac) i Attack! (Zagreb) uz potporu Ministarstva kulture RH, Grada Zagreba (gradski ured za kulturu, obrazovanje i sport), Zaklade „Kultura Nova“ i Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva / kroz projekt Centri znanja.