Aktivizam, Nekategorizirano

Facebook grupa za pomoć azilu na Žarkovici

U Facebook grupi se mogu dobiti sve informacije kako točno pomoći
U Facebook grupi se mogu dobiti sve informacije kako točno pomoći

Volonteri iz azila na Žarkovici svakodnevno rade u neljudskim uvjetima te sami skrbe o preko 300 pasa. U Facebook grupi se mogu dobiti sve informacije kako točno pomoći, a u tijeku je akcija prikupljanja novčanih sredstava za plaću jednom radniku koji bi svakodnevno bio i radio u azilu.

– Nije bitno hoće li iznos biti 10, 20, 50 ili više kuna, ali je bitno da bude redovito mjesečno uplaćivan. Azil Žarkovica, makar imao onaj famozni prefiks ‘neregistrirani’, jedini je u Hrvatskoj (vjerujem i u svijetu) bez zaposlenih djelatnika. Održivost ‘pogona’ koji uključuje skrb o preko 300 pasa i to u uvjetima koji su već svima poznati, doista je nemoguć, kazala je Sandra Sambrailo iz dubrovačkog Društva za zaštitu životinja, prenosi DuList.