Aktualno, Nekategorizirano

Greenpeace na Soundwave festivalu protiv plastike za jednokratnu upotrebu

Plastične čaše - by Ivan FilipovićU četvrtak, 26. srpnja 2018., predstavnici Greenpeacea će cijeli dan gostovati na Soundwave festivalu u The Garden Resortu u Tisnom, u sklopu kampanje protiv plastike za jednokratnu upotrebu.

Time žele pozdraviti odluku organizatora da od ove godine kažu “ne” slamkama i plastičnim čašama za jednokratnu upotrebu. The Garden Resort je na taj način pokazao ostalim festivalima na Jadranu da se može zabavljati i na odgovorniji i održiviji način.

The Garden na ovaj način želi smanjiti utjecaj festivala, koji se na lokaciji događaju tijekom sezone, na okoliš. Volonteri Greenpeacea će na štandu educirati posjetitelje, omogućiti da izračunaju vlastiti “plastični otisak” te pozvati da potpišu peticiju protiv plastike za jednokratnu upotrebu.