Aktivizam, Nekategorizirano

HCK prikuplja pomoć za Makedoniju

Poplave u Skopju i Tetovu i odnijela najmanje 22 ljudska života
Poplave u Skopju i Tetovu i odnijela najmanje 22 ljudska života

Hrvatski Crveni križ (HCK) obavještava građane da prikuplja novčanu pomoć za stanovnike poplavama pogođenog područja Makedonije, prenosi Hina.

Građani koji žele pomoći stradalima u Makedoniji, donacije mogu uputiti uplatom na žiro račun otvoren u Privrednoj banci Zagreb, broj: IBAN R6923400091511555516; poziv na broj: 17 (za uplate iz inozemstva SWIFT: PBZGHR2X) i internetskom donacijom na www.hck.hr.

Sve internetske uplate izvršene putem PBZ Carda, uplate u poslovnicama Privredne banke Zagreb i Zagrebačke banke oslobođene su bankovnih naknada.

Hrvatski crveni križ će prikupljenim sredstvima pomoći timovima Makedonskog crvenog križa koji su podijelili 5500 paketa humanitarne pomoći evakuiranom i pogođenom stanovništvu, pitku vodu, madrace, deke, odjeću i drugo, priopćeno je u srijedu iz HCK.

U kasnim poslijepodnevnim satima 6. kolovoza jaka kiša je uzrokovala poplave u Skopju i Tetovu i odnijela najmanje 22 ljudska života te prouzrokovala veliku materijalnu štetu.