Aktivizam, Nekategorizirano

Izvedbena radionica o aktivizmu u umjetnosti

tn_article_head_1535027716-img_2687Izvedbena grupa Freakvencija iz Zagreba organizira kazališnu radionicu i 48-satni happening o aktivizmu u umjetnosti od 5. do 14. listopada u Maloj dvorani Pogona Jedinstvo.

Ovim putem pozivaju sve umjetnike, aktiviste, studente i ostale da se priključe novoj izvedbenoj radionici koja istražuje odnos između aktivizma i umjetnosti, te otkriju kako artikulirati angažirane ideje odgovarajućim izvedbenim sredstvima. Kritički odnos posredovan angažiranim pristupom provocira distancu između akcije i estetike. Možemo ju svladati nekim dramaturškim rješenjima…

Izvedbenu radionicu o aktivizmu u umjetnosti vodi avangardna redateljica i aktivistica Irena Čurik. Prezentacija radionice je u sklopu 48-satnog happeninga Freakvencija 2018, od 12. do 14. listopada u Maloj dvorani Pogona Jedinstvo.

Prijave za sudjelovanje: freakvencija@gmail.com
Više informacija o radionici