Aktualno, Nekategorizirano

Koordinacija inicijativa za pomoć Baniji: “Banija je naša kuća”, zaklada Solidarna, Crveni križ

U tijeku je osnivački koordinacijski sastanak humanitarnih inicijativa “Banija je naša kuća” Srpskog narodnog vijeća, zaklade Solidarna i Crvenog križa. Sastanak se odvija u Petrinji u centralnom stožeru Crvenoga križa.

Humanitarna akcija SNV-a “Banija je naša kuća” okupila je SPC, sve druge organizacije Srba u Hrvatskoj i općinska vijeća, a pomoć stiže i iz Srbije i BiH. Prikupljeno je preko pola milijuna kuna i 27.000 eura, a u suradnji s Crvenim križem i nadležnim službama dostavljaju se šleperi s građevinskim materijalom i 72 stambena kontejnera.

Samo tijekom jučerašnjeg dana akcija je uz pomoć HV-a i u koordinaciji sa Stožerom isporučila donaciju Grada Beograda i to u vidu kontejnera koji su dodijeljeni nastradalima obiteljima u petrinjskim selima Šušnjar, Jabukovac i Donja Pastuša.

U okviru humanitarne akcije SNV-a “Banija je naša kuća” u Zagrebačkoj banci otvoren je multivalutni račun na koji se primaju uplate za humanitarnu pomoć koja je u ovom trenutku neophodna Banijcima i Banijkama pretežito iz ruralnih područja. Detalji na linku u nastavku https://snv.hr/donacije-za-banijce-i-banijke-pogodene-potresom/.