Nekategorizirano, Svijet

Merkel za zabranu burki

Angela Merkel kazala je kako se izbjeglička kriza više nikada ne smije ponoviti
Angela Merkel kazala je kako se izbjeglička kriza više nikada ne smije ponoviti

U govoru koji je prilikom predstavljanja svoje četvrte kandidature održala pred članovima i članicama konzervativne stranke Kršćansko demokratske unije, Angela Merkel kazala je kako se izbjeglička kriza više nikada ne smije ponoviti te da se zalaže za potpunu zabranu islamskih pokrivala za glavu u Njemačkoj.

– Pokrivala koja u potpunosti pokrivaju lice nisu prihvatljiva u ovoj državi. Trebalo bi ih zabraniti gdje god je to pravno moguće – rekla je pred delegatima u Essenu.

Njemački ministar unutarnjih poslova i jedan od Merkeličinih najvećih saveznika, Thomas de Maizière, još je u kolovozu predložio djelomičnu zabranu burki kazavši kako su pokrivala suprotna načelima integracije.

Nizozemski zastupnici prošlog su mjeseca izglasali sličan zakon, prema kojemu se novčano kažnjava nošenje pokrivala za glavu u sudnicama, institucijama koje se bave edukacijom i zdravstvenom skrbi, vladinim uredima i zgradama te javnom prijevozu, prenosi Vox Feminae.