Nekategorizirano, Svijet

Migracije iz Afrike u Europu pojačat će se na proljeće

migracije_crNastavak kaosa u Libiji nakon zbacivanja Moammara Gaddafija iz 2011., te nemogućnost nove vlade u Tripoliju koju podržavaju Ujedinjeni narodi da uspostavi kontrolu nad teritorijem te države i dalje predstavljaju velike izazove.

– Radimo što je stvarno potrebno… i to radimo djelotvorno. Postižemo li važan doprinos poboljšanju situacije? Da. Hoće li to riješiti probleme? Ne – zaključuje jedan od izvora.

Očekuje se da će čelnici EU-a objaviti zajednički memorandum nakon sastanka koji se ovog tjedna održava na Malti i čija su tema migracije preko Sredozemnog mora i situacija u Libiji, prenosi SEEbiz.

Susret će ponajviše biti usredotočen na pitanje afričke migracije. Prošle je godine iz Libije u Europu stiglo rekordnih 181 tisuća ljudi, uključujući 25 tisuća maloljetnika bez pratnje, tvrde izvori. Pretpostavlja se da ih je tijekom tog putovanja poginulo više od 5 tisuća.

Očekuje se da će broj putovanja narasti s dolaskom toplijeg vremena.