Nekategorizirano, Svijet

Na natječaju “More riječi” nagrađene dvije priče i iz Hrvatske

Zaklada Anna Lindh i Europski institut za Mediteran objavili su ove godine, trinaestu godinu zaredom, međunarodni natječaj za kratku priču “More riječi” na koji su se mogli prijavljivati mladi autori (između 18 i 30 godina starosti) iz 43 zemlje euro-mediteranske regije.

“Klimatske promjene na Mediteranu i Agenda za održivi razvoj do 2030.” bila je tema ovog natječaja usmjerenog mladima, a kojima se ovim putem otvorio prostor za dijalog te iznošenje svojih iskustava i doživljaja u vezi sa zadanom temom.

Od deset najboljih literarnih radova na zadanu temu odabrana su i dva rada pristigla iz Hrvatske i to Karla Rogineka s naslovom “Sve je bilo drugačije” i Anje Tomljenović s naslovom “Pogledaj glasove” čiji rad je međunarodno povjerenstvo za odabir smjestilo na zavidno drugo mjesto.

Dodjela nagrada održat će se u prvom dijelu 2021. godine u Barceloni.

Nagrađene priče pročitajte na poveznici.

Anja Tomljenović “Pogledaj glasove”
Karlo Roginek “Sve je bilo drugačije”