Aktivizam, Nekategorizirano

Peti regionalni natječaj za kratku priču ‘Biber’ (Rok: 1.6.2022.)

Peti po redu natječaj za kratku priču ’Biber’ otvoren je do 1. lipnja 2022.! Radove mogu slati autorice i autori koji pišu na albanskom, makedonskom, bosanskom, crnogorskom, hrvatskom ili srpskom jeziku; afirmirani, kao i oni koji nisu do sada objavljivali.

Tema natječaja

Pored priča koje tematiziraju pomirenje u kontekstu nasljeđa ratova i nasilja u zemljama bivše Jugoslavije, u obzir dolaze i priče koje mogu doprinijeti boljem razumijevanju među ljudima, smanjenju mržnje i razgradnji predrasuda, antiratne priče, priče koje se bave suočavanjem s prošlošću, razgradnjom slika o neprijateljima, suosjećanjem sa drugima, hrabre priče koje se usuđuju hodati u “neprijateljskim” cipelama, priče koje pomjeraju granice i otvaraju nam puteve da gradimo izvjesniju, sigurniju i slobodniju budućnost za sve.

Autori/ce tri najbolje priče bit će nagrađeni novčanim nagradama. Najmanje dvadeset izabranih radova bit će objavljeno u višejezičnom zborniku.

Žiri čine Lejla Kalamujić, Kalina Maleska i Olja Savičević Ivančević.

Natječaj organizira Biber tim uz podršku Centra za nenasilnu akciju Sarajevo-Beograd.

Više informacija o uvjetima natječaja i nagradama možete naći na Biberovoj stranici http://biber.nenasilje.org.