Aktualno, Nekategorizirano

Hrvatski svjetski kongres raspisao natječaj na temu ‘Istinom do pomirbe’

U povodu obilježavanja Dana sjećanja na žrtve totalitarnog režima, Hrvatski svjetski kongres raspisao je književni natječaj na temu “Istinom do pomirbe”. Prijave se mogu slati do 1. kolovoza, a nagrađena će biti tri najuspješnija rada.

Pjesme, priče, novele, crtice, igrokazi, putopisi ili eseji mogu se slati na adresu elektroničke pošte udrugashsk@gmail.com s naznakom ‘za natječaj Istinom do pomirbe’, stoji u priopćenju.

Radove treba poslati u obliku Word dokumenta nazvanog Ime_Prezime_Naslov pri čemu literarni rad ne smije biti duži od pet kartica teksta, pisan oblikom slova Time New Roman, veličine 12, prored 1,5. U posebnom dokumentu u prilogu treba priložiti ime i prezime autora, godinu rođenja, adresu, broj mobitela, e-mail adresu i kratki životopis.

Stručno povjerenstvo odabrat će tri najuspješnija rada, a popis nagrađenih bit će javno objavljen prije završnog događanja koje će biti organizirano povodom 23. kolovoza, Dana sjećanja na žrtve totalitarnog režima kada će nagrađeni radovi biti i javno predstavljeni. (Hina)