Aktualno, Nekategorizirano

Zaklada Anna Lindh raspisala natječaj za kratku priču “More riječi”

lophotoshopZaklada Anna Lindh i Europski institut za Mediteran objavili su deseti po redu međunarodni natječaj za kratku priču “More riječi” koji je otvoren za prijavu kratkih priča mladih autora (između 18 i 30 godina) iz 43 zemlje euro-mediteranske regije.

“Mladi, Stereotipi i Radikalizacija” tema je ovog natječaja usmjerenog mladima kako bi im se otvorio prostor za dijalog te iznošenje svojih iskustva o stereotipima a povezano s istim i društvenom utjecaju.

Ovom inicijativom već 10 godina potiču se odnosi suradnje unutar Euro-mediteranskog civilnog društva, također, otvara se prostor za raspravu s građanima kojom se sustavno potiče aktivno sudjelovanje društva u međusobnom osviješćavanju društvenih problema te razmjeni iskustava.

Kratka priča mora biti neobjavljena, ne smije biti duža od 2.500 riječi i može biti napisana na nekom od službenih jezika država euro-mediteranske regije.

Krajnji rok za predaju priče je 24. svibnja 2017. godine
Više informacija: www.iemed.org