Nekategorizirano, Stajališta

Zaklada Anna Lindh raspisala natječaj za kratku priču “More riječi” u 2018. godini

DHSlC9XwIfRzwEg371FSvhAjF6eS41PEZaklada Anna Lindh i Europski institut za Mediteran objavili su jedanaestu godinu za redom međunarodni natječaj za kratku priču “More riječi” koji je otvoren za prijavu mladim autorima (između 18 i 30 godina) iz 43 zemlje euro-mediteranske regije.

“Memorija i identitet: preispitivanje kulturne baštine” tema je ovog natječaja koji je kao i svake godine usmjeren mladima a kojima se ovim putem otvara prostor za dijalog te iznošenje svojih iskustava i doživljaja vezano za pitanje kulturološkog nasljeđa.

Ovom inicijativom već 11 godina potiču se odnosi suradnje unutar euro-mediteranskog civilnoga društva, također, otvara se prostor za raspravu s građanima kojom se sustavno potiče aktivno sudjelovanje društva u međusobnom osviješćavanju društvenih problema te razmjeni iskustava.

Kratka priča ne smije do sada biti objavljivana, ne smije biti duža od 2.500 riječi i može biti napisana na nekom od službenih jezika država euro-mediteranske regije.

Krajnji rok za predaju priče je 20. travnja 2018. godine

Više informacija: iemed.org