EHO, Nekategorizirano, Rad udruga

Pismo s prve linije: Civilno društvo u Hrvatskoj suočava se s dvostrukom krizom

Prenosimo osvrt upraviteljice Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva Cvjetane Plavša-Matić,  pod naslovom ‘A Letter from the Frontline – Croatian civil society faces a double crisis’ (Pismo s prve linije: Civilno društvo u Hrvatskoj suočava se s dvostrukom krizom)  na trenutnu situaciju civilnoga društva u Hrvatskoj, pogođenoj pandemijom bolesti COVID-19 i nedavnim potresom koji je zahvatio jedan dio zemlje, a koji je objavljen na portalu EURACTIV.

Tekst naglašava nužnost da EU, u sklopu mjera koje planira poduzeti u cilju pomoći pogođenima pandemijom, uzme u obzir i potrebe organizacija civilnoga društva, koje su na sebe preuzele velik dio posla oko saniranja posljedica navedenih u članku, kao i pružile pomoć pogođenim građanima.

Članak je dostupan ovdje.