Aktivizam, Nekategorizirano

Promocija portala i časopisa “Phralipen” o romskoj nacionalnoj manjini

23926226_1152793721522883_4153673719537411668_oU knjižnici Bogdana Ogrizovića (Preradovićeva 5, Zagreb) 5. prosinca 2017. godine u 11h održat će se promocija časopisa Phralipen. Časopis Phralipen projekt je istoimenog internetskog portala Saveza Roma u Republici Hrvatskoj „KALI SARA“ kojem su središnji fokus manjinska pitanja i položaj romske nacionalne manjine u Republici Hrvatskoj.
Cilj portala i časopisa je upoznati širu javnost s problemima Roma te njihovom bogatom kulturom i tradicijom istovremeno pružajući okvir za profesionalni razvoj Roma kao najugroženije skupine u našem društvu.

Phralipen manjinsku tematiku i politiku obrađuje prateći važna događanja i procese s posebnim osvrtom na ključne dionike kroz intervjue, autorske tekstove, kolumne i informacije prikupljene od legitimnih predstavnika Roma s područja cijele Republike Hrvatske čiji glas do sad nismo mogli čuti.

Razgovor s uredništvom internetskog portala i časopisa prethodit će druženju u prostorima knjižnice.

Vieš o promociji ovdje.