Aktivizam, Nekategorizirano

Prosvjed biciklista u Osijeku

Osijek je premrežen biciklističim stazama, ali na nekim mjestima nisu povezane
Prvo sigurnost, a onda kazne

Osijek – grad po mjeri biciklista je i grad sa najviše kažnjavanih biciklista, piše Osijek.031.

Policija svoj posao odrađuje izrazito revno, pa je prošle godine u ovo vrijeme ispisano čak 1066 kazni biciklistima, i to samo u prva tri mjeseca.

Gradskoj upravi je prošle godine Građanska opcija Grada Osijeka (GOGO) uputila inicijativu za označavanje biciklističkih traka na mjestima gdje su biciklističke trake u Gradu Osijeku nepovezane, a koja mjesta policijski službenici koriste za kažnjavanje biciklista zbog vožnje nogostupom.

Na ponovoljeni upit gradonačelniku dobili su odgovor da je u tijeku izrada dokumentacije za izgradnju biciklističke infrastrukture tj. označavanje biciklističkih traka.

– Do kada će se čekati? GOGO vas poziva da svojim dolaskom podržite mirno okupljanje i javni prosvjed građana Osijeka protiv kažnjavanja biciklista. Osigurajte sigurnu vožnju biciklistima, pa onda kažnjavajte – ogorčeni su kako građani Osijeka tako i GOGO.

Javni prosvjed će se održati u subotu, 9. travnja 2016. godine ispred ulaza na parking Filozofskog fakulteta u Osijeku s početkom u 11 sati.