EHO, Nekategorizirano

Radionice poticanja čitanja u Runovićima, Prološcu, Imotskom

Udruga mladih KUM Proložac danas u Osnovnoj školi Runovići kreće s ciklusom radionica izrade slikovnica o Petru Panu, pustolovnom dječaku koji nije želio odrasti. Radionice će se provoditi tijekom travnja, svibnja i lipnja, a organiziraju se u okviru projekta „Čitati je lako, pokazat ću vam kako!“.

Projekt „Čitati je lako, pokazat ću vam kako!“ osmišljen je kako bi se djecu i mlade do 25 godina s područja općina Proložac, Runovići i grada Imotskog potaklo na čitanje kroz razne edukativne sadržaje, radionice i predavanja, okrugle stolove, radijske emisije, video klipove.

Nakon radionica o dječjim romanima “Heidi” i “Ja magarac”, radionica na kojima su se djeca upoznavala s enciklopedijama, rječnicima i atlasima, na redu je i dječji klasik “Petar Pan”.
Roman škotskog književnika Jamesa Matthewa Barrieja, klasika dječje književnosti već više od sto godina dječjim dogovštinama Petra Pana oduševljava sve generacije koje čaroliju priče nalaze ne samo u pustolovini i osebujnim likovima već i u onom za sve generacije univezalnom, arhetipskom, tumačenju simbola naizgled bezazlenih ljudskih želja ili nakana.

Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda u iznosu od 278.740,00 kuna, a ugovoren je na pozivu „Čitanjem do uključivog društva“. Projekt provodi Udruga K.U.M. Proložac u partnerstvu s općinom Runovići.

Aktivnosti projekta pratite na Facebook stranici Udruge mladih KUM Proložac